Plas eruit duwen mannen

Plas eruit duwen – mannen (en vrouwen)

Plas eruit duwen mannenAls jij gaat plassen, komt je plas dan vanzelf?

Of duw je het eruit?

Wat ik nu ga schrijven geldt voor veel vrouwen, maar vooral ook voor heel veel mannen.

Misschien is het zelfs wel een ‘mannenprobleem’: het eruit duwen van je plas. Kracht zetten achter het plassen.

Ik weet niet of er officieel onderzoek naar is gedaan, maar ik hoor het heel vaak terug van mannen. Het kan te maken hebben met haast, maar ook heel vaak met denken dat het zo hoort.
“Want je moet toch een krachtige straal hebben als je plast?!”

Soms zit er een gedachte bij:
“Lekker snel alles eruit en door met de dag”
“Niet te lang wegblijven van de werkplek, anders denken ze er vast iets van”
“Er staat een hele rij te wachten voor het toilet, ik zal maar opschieten”

Plas eruit duwen

Maar als je gaat duwen tijdens het plassen dan duw je je plasbuis een beetje dicht, waardoor je minder goed uitplast. Het gevolg: sneller weer aandrang om te moeten plassen.

Zo kun je (onbewust) in een cirkel terechtkomen van steeds vaker moeten plassen. Of je nu jong bent of ouder.

Voorbeeld uit de praktijk

Zo kwam er een man bij mij in de praktijk, eind 30, die heel vaak moest plassen en veel aandrang had. Hij werd er radeloos van en het gaf hem veel stress, want hij was veel onderweg en kende inmiddels van elk tankstation het toilet…

Tijdens de eerste behandeling legde ik hem uit wat gezond plasgedrag is: ontspannen zitten of staan (zie onderaan het blog de video met advies over zittend of staand plassen), je plas laten komen en dan rustig uitplassen. Je blaas doet dan gewoon zijn werk door vanuit ontspanning de blaasreflex te activeren, waardoor je blaas goed leeg plast.

Zodra je duwt of de plasstraal onderbreekt, stop je die reflex en plas je minder goed uit.

Bij de volgende behandeling vertelde hij dat hij was gaan opletten op het ontspannen plassen en erachter was gekomen dat hij altijd zijn plas eruit duwde. Ook had hij gemerkt dat hij datzelfde deed zodra hij aandrang kreeg: hij voelde dan de neiging om vanuit zijn buik te gaan duwen.

Door op ontspannen plassen te letten en ontspannen te blijven bij aandrang, was de aandrang al met 80% verminderd. Hij kon in ieder geval alweer ontspannen een stuk rijden.

Tijden de volgende behandeling leerde ik hem ook een rustige buikademhaling aan. Daarnaast leerde ik hem hoe hij gedurende de dag kon letten op de ontspanning van zijn benen, bekken en buik zodat daar geen onnodige spanning werd opgebouwd.

Hierdoor doorbrak hij zijn verkeerde plaspatroon en werd zijn blaas weer rustig.

Voor jou dus ook een goede om eens op te letten:
Komt je plas vanzelf of duw je het eruit…

Bekijk hier ook de video met advies voor mannen om zittend of staand te plassen.

 

Heb je nog meer aanvullingen, vragen of opmerkingen schrijf ze hieronder in het commentaarveld.

Hieronder staan van die mooie deelknoppen. Je kunt dan gemakkelijk dit blog delen met je vrienden op bijvoorbeeld facebook.

groet, Yildiz

Praktisch en direct toepasbaar!

Praktisch en direct toepasbaar!

Vul je gegevens in en ontvang de GRATIS bekkenbodemtherapie. In 4 video's ontdek je hoe je urineverlies en verzakkingsklachten kunt verhelpen. Meer dan 98.364 vrouwen gingen je al voor!

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *